Kas yra konsultavimas?

consulting, information, conversation-2204253.jpg

Psichologinis konsultavimas - tai profesionali pagalba žmonėms, kurie patiria įvairių gyvenimo, bendravimo ir santykių sunkumų.

Psichologo pagalba apima dvi pagrindines užduotis:

  • Diagnozė. Padedu jums suprasti, kas jūsų pasaulėžiūroje lemia jūsų gyvenimo sunkumus: nesąmoningi scenarijai ir elgesio strategijos, mąstymo įpročiai; ankstyvosios šeimos, taigi ir nesąmoningų veiksmų rezultatai; psichologinės traumos ir kt.
  • Konsultuodamas padedu suprasti, kas ir kaip vyksta jūsų gyvenime (pasitelkdamas įvairius psichologinius ir psichoterapinius metodus), kurie padeda pakeisti jūsų pasaulėžiūrą, geriau suvokti, kaip funkcionuoja jūsų santykiai ir gyvenimas, suprasti save ir taip įveikti bet kokius sunkumus.
    Taip pat kartais duodu namų darbų užduočių, kurios padeda įtvirtinti teigiamus pokyčius ir efektyviau panaudoti mūsų darbo rezultatus.

Ko galiu tikėtis per pirmąjį konsultavimo seansą?
Pagrindinis konsultavimo rezultatas - jūsų sąmoningumo didėjimas, supratimas, kokios yra jūsų sunkumų priežastys ir kaip juos įveikti. Taip pat psichologinės problemos, su kuria į mane kreipėtės, sprendimas.
Tiksliai papasakosiu, kaip vyksta darbas ir kaip teisingai suformuluoti klausimą, kad į jį būtų galima atsakyti kartu su psichologu, kai susitiksime pirmą kartą. Iš anksto to daryti nereikia.
Pirmojo susitikimo metu kartu aptarsime jūsų lūkesčius dėl bendro darbo,
sudaryti pageidaujamų rezultatų sąrašą ir aptarti, kaip juos galima pasiekti.
Taip pat siūlau savo hipotezes apie jūsų sunkumų priežastis ir keletą veiksmų, kuriuos galite įgyvendinti patys, be mano pagalbos.

Ar turiu specialiai pasiruošti pirmajam konsultavimo seansui?
Jums to daryti nereikia. Nes tai, kas jums svarbiausia, sunkiausia ir skaudžiausia, neišvengiamai ir labai greitai atsiskleidžia mūsų bendravime, nesvarbu, ar jūs tam pasiruošėte, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

lt_LTLietuvių kalba