TALKINKITE!

Išklausyti ir įsiklausyti į kitą, dalytis mintimis ir jausmais, išsakyti savo norus ir poreikius - tai raktas į harmoningus santykius.

Bendravimas yra svarbi bet kokių santykių - draugiškų, profesinių, šeimyninių - dalis. Jei žmonės nemoka kalbėtis tarpusavyje, nori nutylėti savo konfliktus, slėpti nepasitenkinimą, nutylėti savo troškimus, anksčiau ar vėliau jie neišlaiko ir pasako, ką turi sukaupę. Kyla skandalas. Tai, žinoma, nėra gerai santykiams.

Dažnai nuo savo antrųjų pusių slepiame tikrąsias mintis. Norime pasirodyti geresni, įdomesni jų akyse, bijome įžeisti tuos, kuriuos mylime, laukiame, kol jie supras, ko norime.

Dažnai moteris pati ką nors užuominomis pasako vyrui, manydama, kad šis supranta, o jei nesupranta, pradeda labai įsižeisti. Pasipiktinimas kaupiasi ir anksčiau ar vėliau kyla skandalas.

 Pasisakykite. Kalbėkite apie tai, kas jums rūpi. Nėra jokios garantijos, kad būsite išgirsti. Kad būsite suprastas, kad kažkas pasikeis, jei praversite burną ir išreikšite savo skausmą žodžiais. Tačiau verta pabandyti, nes nėra nieko kito, kaip tik pabandyti. Taip, rimtai. Skausmas lieka, o galimybės ką nors pakeisti nebelieka. Dėl baimės atsiverti ir prarasti kitą, reguliariai ir metodiškai prarandamas savasis "aš".

 Pasakykite vienas kitam, ko norite. Nesvarbu, koks kvailas, juokingas, nesavalaikis, netinkamas jis bebūtų. Kalbėkite apie tai, kas jums patinka. Arba kad pasibjaurėjimas ir abejingumas pakeitė švelnumą ir džiaugsmą. Kas nutiko? Atminkite. Pašalinkite nuoskaudas, kurios kaip plytos pastatė nesupratimo sieną.

 Įveikite drovumą ir gėdijimąsi vienas kito atžvilgiu. Vaikščiokite, sėdėkite, gulėkite. Taip, kad ir kas jums patiktų, tiesiog nuoširdžiai kalbėkite vienas su kitu. Kalbėkitės virtuvėje, kalbėkitės telefonu, kalbėkitės laišku ar šokiu, tiesiog netylėkite vienas su kitu apie tai, kas svarbu. Apie tai, kas jus neramina. Apie dalykus, kuriuos reikia sulaikyti ir nuslopinti, kad išsaugotumėte "veidą" - padorumo kaukę.

 Kalbėkite sąžiningai. Apie nuovargį. Apie tai, ko norite. Ir apie tai, kad visai nenorite. Kalbėkite apie pavydą. Apie baimę. Apie tai, kad dabar pradėti pokalbį atrodo beprasmiška. Tuomet ir pradėkite. Praeina kiekviena minutė. Kiekviena valanda nyksta kartu su galimybe atrasti artumą su kitu žmogumi ir išlaikyti savo vientisumą pripažįstant savo jausmus ir mintis. Leisdami kalbėti savo poreikiams, leidžiame sau mylėti. Į save ir sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

lt_LTLietuvių kalba